PL | EN | GER O firmie Księgowość online Klienci Kariera Kontakt
Księgowość Kadry i Płace Usługi aktuarialne Podpis kwalifikowany Jakość Kapitał zagraniczny

Jeżeli szukasz biura rachunkowego, które przede wszystkim będzie się koncentrować na użytecznej stronie rachunkowości i dostarczaniu przedsiębiorcy informacji o spółce...

Jeżeli szukasz partnera, który ma inicjatywę i chęć poszukiwania dla Ciebie lepszych rozwiązań w sferze strategii podatkowej, rachunkowości zarządczej czy organizacji obiegu dokumentów i przepływu informacji. Jeżeli szukasz wykonawcy, który rozsądnie podchodzi do kwestii wynagrodzenia, kieruje się etyką w biznesie i szanuje Twój czas to KPDA będzie wyborem na długie lata.

Kontrola księgowości online

Audyt finansowy

Baza wiedzy z zakresu księgowości

Księgowość

Księgowość, którą rozumiemy jako standard usługi to znacznie więcej niż tylko rachunkowość i prowadzenie ksiąg handlowych. Niezależnie od tego czy obsługujemy małą spółkę czy duże przedsiębiorstwo w zakres ceny za obsługę wchodzą poniższe usługi.

Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z Ustawą o rachunkowości

Prowadzenie pełnej księgowości to nasza specjalizacja.
Świadcząc usługę koncentrujemy się na potrzebach Klienta i dlatego stworzone przez nas księgi rachunkowe są przydatnym narzędziem do zarządzania spółką. Jednak nawet najlepiej i najdokładniej prowadzona księgowość jest mało przydatna, jeżeli Klient nie jest w stanie wykorzystać zawartych w księgach rachunkowych informacji. Dlatego też kładziemy duży nacisk na sprawozdawczość i controlling.

Sprawozdawczość podatkowa, obsługa kontaktów z urzędami

Powierzając KPDA rozliczanie podatków możesz oczekiwać profesjonalnej wiedzy, odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji, rozsądnego ważenia ryzyka i korzyści, a przede wszystkim odpowiedzialności za swoje decyzje. Niezwykle ważna jest również nasza umiejętność dostrzegania spraw i problemów, o których Klient zapomniał wspomnieć.
Kontrole podatkowe, wizyty w urzędzie skarbowym, podpisywanie pism, deklaracji i oświadczeń kierowanych do urzędów to niepotrzebny stres. Rozpoczynającwspółpracę z KPDA składasz nam pełnomocnictwo do reprezentowania spółki w urzędach i od tego momentu zajmujemy się tym za Ciebie.

Sprawozdawczość do GUS, NBP, PFRON, KRS, instytucji kredytowych

Nierozerwalnie z księgowością związana jest sprawozdawczość i raportowanie do różnych instytucji, z których najbardziej uciążliwe i pracochłonne są GUS z licznymi deklaracjami, NBP wymagający raportów o rozrachunkach walutowych, deklaracje Intrastat dla Urzędu Celnego, PFRON dla przedsiębiorców zatrudniający ponad 25 pracowników oraz KRS, do którego zgłaszamy zmiany organizacyjne. To nie jest zamknięty katalog instytucji publicznych, o których musi pamiętać przedsiębiorca. Dochodzą do tego banki, instytucje kredytowe, leasingodawcy, ubezpieczyciele, gdzie trzeba przygotowywać liczne sprawozdania i informacje. KPDA weźmie na siebie obsługę we wszystkich przypadkach, które wiążą się z udzieleniem informacji księgowych, kadrowych, płacowych i organizacyjnych.

Doradztwo podatkowe i optymalizacja strategii podatkowej

Prowadząc księgowość jesteśmy blisko problemów Klienta i doskonale rozumiemy jego biznes, a tym samym jesteśmy w stanie szybciej wykryć potencjalne zagrożenia podatkowe i znaleźć korzystniejsze rozwiązania.
Co doceniają w nas klienci, którzy przeszli do KPDA z innych biur rachunkowych: determinacja w rozstrzygnięciu sporu podatkowego, bo nigdy nie odpuszczamy nawet najdrobniejszej sprawy, cierpliwe, pouczające i dokładne przedstawienie problemów podatkowych Klienta, wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Raportowanie wyników finansowych

Czy odczuwasz potrzebę otrzymywania bieżących informacji o kondycji finansowej swojej firmy, czy chciałbyś na bieżąco kontrolować i porównywać koszty i przychody, czy chcesz informacje o swojej firmie mieć dostępne od ręki przez Internet? Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco to sprawozdawczość finansowa jest dla Ciebie ważna. KPDA wspiera swoich Klientów poprzez sprawozdania, raporty, internetową platformę do controllingu. Nie tylko sprawnie przygotujemy potrzebne informacje ale również doradzimy co jest ważne i na co zwracać uwagę.

Zarządzanie rozrachunkami

Wszystkim naszym Klientom udostępniamy system do zarządzania rozrachunkami Strateo, dzięki któremu uzyskają Państwo zdalny dostęp przez przeglądarkę internetową do informacji o należnościach, zobowiązaniach i kontrahnetach.
Strateo to internetowa aplikacja oferująca kokpit menedżerski (management dashboard), dzięki któremu śledzisz aktualną kondycję rozrachunków w firmie oraz zachodzące zmiany, wykrywasz zagrożenia w spłacie należności, oceniasz kontrahentów. Masz pełny dostęp do bieżących i historycznych należności i zobowiązań. Prowadzisz wygodny rejestr wszystkich zdarzeń związanych z klientem. System Strateo daje Ci wgląd do rozrachunków w każdej chwili poprzez Internet bez potrzeby kontaktowania się z biurem rachunkowym.

Polityka prywatności